loader image

PIERRE CARDIN

-30% Original price was: ден9,900.Current price is: ден6,900.

Марка: PIERRE CARDIN
Колекция: Champeret Black
Вид: Машки
Механизам: Кварц
Ремче/каишка: Челик
Куќиште: Челик
Дијаметар на куќиште: 45mm
Стакло: Тврд минерал кристал
Боја на бројчаникот: Црн
Водоотпорност: 5 ATM
Гаранција: 24 месеца, меѓународна

ВАЖНО!!! Местење/подесување на датата не трябва да се извършува помеѓу 21ч. и 3ч., затоа што от 21 ч. започнува автоматски смена на датум и може да се заглават запчаници и да дојде до повреда на стрелките, таа повреда не се покрива со гаранција.
Затоа кога месецот има 30 дена најдобро е да се смени на 1-ви нардниот месец.

1 на залиха

МОДЕЛ: PC902741F104 Категории ,