loader image

PIERRE CARDIN

-30% Original price was: ден10,900.Current price is: ден7,600.

Марка: PIERRE CARDIN
Колекција: Pigalle
Вид: Машки
Механизам: Кварц
Ремче/каишка: Кафена кожена каишка
Куќиште: Челик со IP покритие
Покритие: IP покритие от 18К розово злато
Димензија на куќиште: 44mm
Стакло: Тврд минерал кристал
Боја на бројчаник: Сив
Водоотпорност: 3 ATM
Гаранција: 24 месеца, меѓународна

ВАЖНО!!! Местење/подесување на датата не трябва да се извършува помеѓу 21ч. и 3ч., затоа што от 21 ч. започнува автоматски смена на датум и може да се заглават запчаници и да дојде до повреда на стрелките, таа повреда не се покрива со гаранција.
Затоа кога месецот има 30 дена најдобро е да се смени на 1-ви нардниот месец.

1 на залиха